Приймаємо делегацію Університету імені Кардинала Стефана Вишинського (Польща)

Делегація в аудиторії Волинки

22 лютого в аудиторії імені Григорія Волинки відбулась зустріч керівництва факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова з представниками Університету імені Кардинала Стефана Вишинського (Польща).

Під час зустрічі було обговорено основні напрями співпраці, серед яких стажування викладачів і студентів, спільні наукові публікації, участь у спільних науково-освітніх проектах, обмін досвідом у підготовці фахових видань до науково метричних платформ. Під час зустрічі були присутні завідуючі кафедр факультету, які висловили бачення можливих точок взаємодії. Поляки з цікавістю ознайомились з історією Драгомановського вишу і висловили сподівання про якомога активнішу співпрацю. Після цього іноземні гості зустрілись зі студентами факультету, щоб презентувати свій університет.

На фото Іван Дробот, Надія Адаменко, Тетяна Котлярова та інші

Сюжет про святкування 10-річчя ІФОН

Педагогічне покликання філософії

andrushenkoФілософія – любов до мудрості, є специфічним видом духовно-практичного освоєння дійсності. Вона виникла на порозі становлення людської цивілізації й від давніх часів і до наших днів є стрижньовою основою духовної культури людини. Вивчення філософії є першоосновою становлення людського мислення та пізнання від часів Платонівської академії й до сучасних університетів всіх народів і культур світу.

Особливе значення вивчення філософії має для підготовки майбутніх педагогічних кадрів. І це зрозуміло. Щоб зрозуміти світ і передати це розуміння дитині, вчитель має бути не лише грамотною, освіченою, обізнаною людиною, але й мудрою. Він має побачити в суспільстві зародки майбутнього і спрямувати розвиток дитини до його сприйняття й продовження. Вчитель плекає високу духовність і мораль, естетичне ставлення до дійсності, уміння спілкуватись, любити батьків і Батьківщину, готовність виступити на їх захист. Філософія дає для цього теоретико-методологічне і аксіологічне підґрунтя. Виходячи з цих міркувань нами була переосмислена концепція підготовки майбутніх педагогічних кадрів у відповідь на потреби глобалізаційних процесів сучасного світу, а також практики українського державотворення в структурі педагогічного університету було створено Інститут філософської освіти і науки.

Детальніше: Педагогічне покликання філософії

Десять років: число досконалості

Брутальні діти27 травня 2015 року відбулось урочисте зібрання з нагоди десятиріччя від дня заснування Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова. Серед запрошених – засновники, студенти, викладачі і випускники.

Детальніше: Десять років: число досконалості

Вітання Голови наглядової ради НПУ імені М.П. Драгоманова, Василя Кременя

Вітання ІФОН від Василя КременяРектору Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
академіку В. П. Андрущенку

Директору Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова
професору І.І. Дроботу

Колективу Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова

Шановний Вікторе Петровичу!
Шановний Іване Івановичу!
Шановні колеги!

Щиро, сердечно, з гордістю за результати десятирічної праці, вдячністю за високопрофесійну викладацьку й організаторську роботу та сподіванням на нові успіхи, вітаю з 10-річчям Інституту філософської освіти і науки!

Детальніше: Вітання Голови наглядової ради НПУ імені М.П. Драгоманова, Василя Кременя

Додаткова інформація