Дизайну та реклами

dyzain-main-photo

Загальна інформація

Керівництво

Завідувач кафедри:

Legenkuj  Легенький Юрій Григорович – завідувач кафедри дизайну та реклами, доктор філософських наук, професор, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України. 

Заступник завідувача кафедри:

 derman Дерман Лілія Миколаївна – замісник завідувача кафедри дизайну та реклами, кандидат філософських наук, старший викладач. 

Графік роботи

З понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00

Графік годин прийому викладачів на семестр


Завантажити одним файлом графік консультацій (.pdf)

Контакти кафедри

Телефон: (044) 486-05-99

Електрона скринька: kdr_ifon@npu.edu.ua

Web-site: ifondesign.wix.com

Поштова адреса: 01054, м. Київ, вул. Тургенівська, 8/14 

Склад кафедри

Завідуючий кафедри дизайну з співробітниками

Викладачі

Legenkuj Легенький Юрій Григорович – завідувач кафедри дизайну та реклами, доктор філософських наук, професор, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України.
Дерман Лілія Дерман Лілія Миколаївна – замісник завідувача кафедри дизайну та реклами, кандидат філософських наук, старший викладач.
Бугай Наталія Бугай Наталія Ярославівна – кандидат філософських наук,
старший викладач.
Кушнір Юлія Василівна Кушнір Юлія Василівна старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки архітекторів України.
Бут Наталія Костянтинівна Бут Наталія Костянтинівна – старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки архітекторів України.
Сковронський в м Сковронський Володимир Миколайович старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки дизайнерів України.
skovronskyi-b-v Сковронський Богдан Володимирович – старший викладач кафедри дизайну та реклами, член Спілки дизайнерів України.
Розумний Максим Миколайович Розумний Максим Миколайович –доктор політичних наук, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник, викладач кафедри дизайну та реклами.
  Юхимик Юлія Віталіївна – доктор філософських наук, професор.

 

Історія

Кафедра дизайну та реклами Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова заснована у 2009 року. Очолює кафедру доктор філософських наук, професор, член Національної спілки художників України, член Спілки дизайнерів України Ю.Г. Легенький – фахівець з дизайну середовища (монументально-декоративне мистецтво), автор монументальних розписів у м.Києві, Кишиневі, Переяслав-Хмельницькому, Луганську, Вінниці, автор п'яти навчальних посібників, семи монографій.

На кафедрі дизайну та реклами працювали та працюють відомі фахівці: Ю. Г. Рєпін (1930-2013) – архітектор, доктор архітектури, професор, дійсний член Академії Архітектури України, автор проектів з житлового середовища, автор численних статей та монографій з проблем архітектурного проектування; В.Г. Штолько – архітектор, доктор архітектури, професор, народний архітектор України, президент Української академії архітектури, автор численних статей з проблем архітектурного проектування; Ю.В. Юхимик – доктор філософських наук, професор, фахівець з етико-естетичних проблем в мистецтві; М.М. Розумний – доктор політичних наук, професор, фахівець з соціальних комунікацій, реклами і PR; В.М. Сковронський – архітектор, член Спілки дизайнерів України, автор проектів з житлового середовища; Н.Я. Бугай – дизайнер, кандидат філософських наук, автор статей з проблем історії костюма, моди; Ю.В. Корнієнко – дизайнер, кандидат філософських наук, автор статей з проблем дизайну та архітектурного проектування; Ю.В. Кушнір – дизайнер, автор статей з проблем ландшафтного дизайну та дизайну середовища; Н.К. Бут – архітектор, член Спілки архітекторів та Спілки дизайнерів, автор численних статей з проблем ландшафтного дизайну та дизайну середовища; Б.В. Сковронський – майстер живопису і рисунку; Л.М. Дерман – дизайнер одягу, член Спілки дизайнерів України.

Кафедра стала організатором науково-практичних конференцій: «Розвиток дизайну у контексті сучасної культури України» та «Дизайн в контексті сучасних практик культури (мода, реклама, шоу-бізнес, естрада, туристична діяльність)».

На кафедрі діє семінар з проблем сучасної моди та дизайну середовища, викладачі кафедри проводять майстер-класи з проблем візуальної культури.

Протягом становлення та розвитку кафедри захищено 8 кандидатських робіт з проблем дизайну, моди, реклами і культурих практик сучасності.

Особливість підготовквки фахівців на кафедрі полягає у застосуванні філософсько-естетичного досвіду рефлексії з дизайнерських практик, зокрема дизайну інтер'єру і одягу.

Навчальні дисципліни

Кафедра дизайну та реклами є структурним підрозділом Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова. Рік створення – 2009.

Результатом плідної науково-методичної і наукової роботи викладачів кафедри стало зростання попиту абітурієнтів щодо вступу на напрям підготовки «Дизайн (за видами)*» ОКР «Бакалавр» та спеціальність «Дизайн (за видами)*» ОКР «Магістр». Кафедра дизайну та реклами є випускаючою, проводить підготовку студентів за спеціалізаціями: „Дизайн середовища" та „Дизайн одягу".

Важливою складовою професії дизайнера одягу чи середовища є вивчення дисциплін «Проектування», «Рисунок», «Живопис», «Пластична анатомія», «Основи композиції», «Кольорознавство», «Екологічно безпечна мода», «Основи формоутворення», «Матеріалознавство», «Дизайн технології віртуального простору», «Комп'ютерна дизайн-графіка», «Архітектурні конструкції», «Ландшафтний дизайн», «Дизайн-технології одягу», «Типологія поверхонь в одязі», «Семіотика моди», «Синтез мистецтв в архітектурі», «Культурно-історична типологія костюма», «Культурно-історична типологія інтер'єру», «Історія дизайну», «Моделювання», «Проектна графіка» сприяючи новим відкриттям та формуванню індивідуального дизайнерського бачення.

Особливостями школи проектування за напрямами дизайн одягу, дизайн середовища в НПУ Драгоманова

 • риторична система школи;
 • використання нової педагогічної технології – застосування евристичних проектних постернів – проекти для дітей (худ. школи, дит. садочки, ігрове середовище тощо.).
 • Практичне підґрунтя підготовки спеціалістів з дизайну
 • етнографічна практика;
 • практика пленер;
 • виробнича практика;
 • педагогічна практика
 • Спеціалізація дизайн одягу.

За цим напрямом студенти навчаються проектуваню колекцій одягу: прет-а-порте, прет-а-порте-де-люкс, авангардних та арт-колекцій, театрального та видовищного костюма. Зокрема студенти постійно отримують знання щодо прогнозування модних тенденцій, новітніх технологій (НТР) у сфері дизайну, одержують знання щодо екологічно безпечної моди. Провідна дисципліна з підготовки фахівців з дизайну – « проектування»

Для дизайнерів одягу, це курс, що охоплює пропедевтику дизайну одягу: семантику неоліту та солярного культу як витоку створення орнаментальних композицій, систему риторичних трансформацій (субстанційне ядро формоутворення в одязі на макро та мікро рівнях моделювання), освоєння динамічного простору проектування (практики з біонічної клаузури, дитячого одягу, та одягу для вагітних), архітектуру одягу: мінімалізм як модельний принцип на прикладі прозо одягу, культурологічну колекцію та колекцію прет-а порте.

Спеціалізація дизайн середовища.

Майбутні фахівців за даним напрямом навчаються та практикуються на проектуванні різноманітних об'єктів середовища, що пов'язані з різними сферами життєдіяльності людини. Це і проектування житлових та громадських приміщень, об'єктів ландшафту тощо.

Для повноцінного опанування фаховою професією необхідно досконале володіння різними художніми засобами для проектування будь-яких об'єктів середовища.

 {socbuttons}

Шановні вступники!!!

Інформуємо вас, що з 01 по 10 липня 2019 року для вступників, що братимуть участь у конкурсному відборі на навчання за кошти державного бюджету за спеціальністю 022 Дизайн в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова будуть проходити творчі конкурси відповідно до погодженого Міністерством освіти і науки України графіку:

Факультет

Спеціальність

Дата проведення

Факультет філософії
та суспільствознавства

022 «Дизайн»

1 сесія — 03 липня 2019 р. (1 етап)
05 липня 2019 р. (2 етап)
2 сесія — 08 липня 2019 р. (1 етап)
10 липня 2019 р. (2 етап)

У творчих конкурсах мають право брати участь особи, які здобули документ про повну загальну середню освіту або завершують її здобуття до 10 липня, що підтверджується довідкою відповідного закладу освіти.

Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання або витягу з протоколу засідання регламентної комісії Українського центру оцінювання якості освіти щодо неможливості створення спеціальних умов для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Реєстрація на творчі конкурси буде тривати з 17 червня по 01 липня 2019 року (м. Київ, вул. Пирогова, 9, каб. 131).

Під час реєстрації вступники особисто подають:

 • копію документа про повну загальну середню освіту;
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (або копію витягу з протоколу засідання регламентної комісії Українського центру оцінювання якості освіти щодо неможливості створення спеціальних умов для проведення зовнішнього незалежного оцінювання);
 • 2 кольорові фотокартки розміром 3х4.

Також, з 11 по 22 липня 2019 року відбудуться додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають виключно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

Більш детально з програмами творчих конкурсів ви можете ознайомитися на офіційному сайті НПУ імені М. П. Драгоманова:

http://www.vstup.npu.edu.ua/uk-ua/prohramy-vstupnykh-vyprobuvan#bakalavr-na-bazi-povnoi-zahalnoi-serednoi-osvity-tvorchi-konkursy.

Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток, під час проходження творчих конкурсів, надаються кімнати гуртожитків, які розташовані неподалік від станцій метро «Дарниця» та «Оболонь».

Дизайн! Справжній і креативний! Прислухайтесь до слів наших випускників!

Mariya Kobylynska наразі працює на телебаченні і викладачем.

Дивись відео за посиланням: https://www.facebook.com/filosof.npu/videos/1986490548326031/

Додаткова інформація