Савченко Олексій Анатолійович народився 14 березня 1987 року в селі Розівка Шахтарського району Донецької області. У 2004 році закінчив Розівську сільську школу і вступив до Інституту штучного інтелекту на факультет Філософії і релігієзнавства. У 2009 році захистив диплом спеціаліста за темою «Сучасний феномен школи Карма Каг'ю», а у 2010 році диплом магістра релігієзнавства на тему «Еволюція тибетського буддизму у сучасному світі».

Олексій є позаштатним співробітником Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних стосунків, член Донецького обласного відділу Української асоціації релігієзнавців та асоційований член Молодіжної асоціації релігієзнавців з січня 2012 року.

З квітня 2010 року працював в Приватному вищому навчальному закладі «Інститут сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум» де, за підтримки Молодіжної асоціації релігієзнавців, виступив організатором двох круглих столів, а саме: Круглий стіл на тему «Сходознавство і релігієзнавство в контексті дослідження міжнародних відносин», що відбувся 17 грудня 2010 року на базі ПВНЗ «Інститут сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум» та круглий стіл на тему «Релігія як чинник міжнародних відносин», що відбувся 15 квітня 2011 року на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна з ініціативи МАР та при підтримці Інституту сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум».

Під час підготовки та проведення 8 квітня 2011 року на базі ІСіМВ «Харківський колегіум» науково-практичної конференції на тему «Україна і світ: політичні, економічні та культурологічні питання» був відповідальним секретарем оргкомітету конференції.
У грудні 2011 року звільнився за власним бажанням з ПВНЗ "Інститут сходознавства і міжнародних відносин "Харківський колегіум".

З 10 вересня 2012 року працює лаборантом кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

З 3 листопада 2012 року - член Правління МГО "Молодіжна асоціація релігієзнавців".

З 1 листопада 2013 року є аспірантом кафедри культурології ІФОН НПУ імені М.П. Драгоманова. Затверджена наступна тема дисертаційної роботи: "Історико-релігієзнавчий аналіз розвитку буддизму в незалежній Україні"